Cukiernicze ABC – edycja druga (kurs on-line)
START
🌸 STYCZEŃ 2025 🌸
Kurs modułowy podstaw cukierniczych
10 miesięcy = 10 tematów
Co miesiąc będzie się pojawiać nowy moduł, temat którego będzie dotyczył konkretnego zakresu i etapami będzie zanurzał Cię do cukierniczego światu!
Oto, jakie moduły przygotowaliśmy dla Ciebie:
- BEZA – tajniki przygotowania oraz baza receptur. Beza francuska, włoska oraz szwajcarska. Pierwszy moduł jest bardzo ważny. Prawidłowe ubicie bezy jest podstawą wszystkiego. Dowiesz się jak pracować z białkiem i cukrem, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać. Jaki rodzaj bezy do jakich wyrobów pasuje, którą najlepiej opalać a którą należy wysuszyć w piekarniku.
- KREMY – rodzaje, jak przygotować oraz gdzie i jak użyć, jak zmieniać smak i jak przechowywać. Chantilly, Aglaise, Patisserie oraz modyfikacje (krem muslinowy, diplomat), namelaka, krem bawarski, krem na bazie serka Mascarpone oraz Philadelphia. Nigdy więcej już nie ugotujesz jajecznicy i nie zobaczysz grudek w soim kremie.
- BISZKOPTY – obszerny kurs dzielony na dwa moduły. Zaczniemy od klasycznych biszkoptów cukiernictwa francuskiego – Dacquoise, Genoise, Moelloux, Pain de Genes i td. Nic prostszego być nie może?! Przecież to tylko jajka, mąka i cukier! I tu się mylisz 🙂 Biszkopty są bardzo ważną częścią każdego deseru, ponieważ odpowiadają za główny jego smak.
- BISZKOPTY – nowoczesne modyfikacje jak techniczne tak i smakowe.
- KRUCHE CIASTO – rodzaje, różnice, przygotowanie i użycie. Tarty i tartaletki, ciasta i ciasteczka, spody pod monoporcje i torty – jaki rodzaj ciasta kruchego do czego użyć. Pate Sable, Pete Brisee, Pate Sucre…co to i z czym go jeść?
- NADZIENIA OWOCOWE – coulis, confit, compote, płynne inserty, czyli wszystkie nadzienia owocowe z wykorzystaniem różnych agentów żelujących: pektyny, żelatyny, agaru, skrobii i td. Dowiecie się gdzie i dlaczego użyć ten a nie inny agent żelujący, jak można dodać alkohol do nadzienia, jak wzmocnić smak i zrobić go bardziej intensywnym. Gdzie i jak zastosować konkretny typ nadzienia, gdzie przechowywać i w jakich temperaturach.
- MAKARONIKI na różnych bezach. Jak przestać bać się tych ciastek – wszystkie tajniki i reguły przyjaźni makaronikowej.
- GANACHE – a czy w ogóle istnieje formuła? Wszystko co musisz wiedzieć o ganache, rodzaje i zastosowanie. Krystalizacja czy stabilizacja? Lodówka cy zamrażarka? Jak uratować to co już „nie nadaje się”? Ganache dla makaroników, do tortów, tartaletek, bezy i nie tylko.
- MUSY – owocowe, czekoladowe, orzechowe, na bazie jajek. Różne tekstury, mniej i bardziej skomplikowane, czym się różnią i jaki wybrać do konkretnego deseru. Gdzie możemy je użyć, jakie terminy przydatności i szczegóły przechowywania gotowych wyrobów musowych.
- WYKOŃCZENIE deserów. Polewy – różne rodzaje, zamsz czekoladowy, syropy, brokaty, barwniki i wiele innych ciekawostek.
Wszystkie moduły oprócz podstawowych receptur bedą uzupełniane dodatkowymi. Mega, prawda? 🙂
Każdy moduł będziemy zaczynać od wyboru składników i omówienia jaki wpływ mają i jak je wybrać/dopasować, co i dlaczego służy, no i oczywiście technika wykonania, bez niej ani rusz.
Po tym kursie zostaniesz Mistrzem Cukiernictwa! Dołącz do kursu już dzisiaj 🙂
Spis treści receptur kursu